Седя и си мисля ... колко пък сериозно межело да уврежда здравето една цигара и ... колко луд и злобен трябва да си за да седиш цял ден в тъмна стайчка и да пишеш редове от сорта на "Пушенето убива" или "Пушенето води до бавна и мъчителна смърт" или "Убивате своето бебе"? Пуша от ... 8-ми клас, което ще да рече скромното 4-5 години и най-големи кеф сутрин ми е да запаля цигара s кафе. Идеята ми е че не се плаша от картинки дисекциониран бял дроб, който не личи да е бял, под която да има надпис - "Виж какво ти докарват тези толкова лощи цигари" ...
Какво обаче ми се случи ....
Преди няколко дни на приятелката ми и подариха кутиика с пластмасови филтри за цигари. Нещеш ли тя ми даде един да видя за какво иде реч. Аз разбира се веднага заключих, че цигарата няма сущия вкус и прибрах филтъра в кутията с цигари. Прибирам се вечерта и решавам да изпуша втора цигара със същия филтър. След като загасих цигарата на филтъра се беше появил солиден (1мм) слой от никотин или катран, незнам, но беше черно кръгче с доста неприятно съдържание. Веднага направих простата сметка, че ако от 2 цигари се абсорбира (проверух: филтъра абсорбирал 60% от никотина и катраните в тютюна (или поне така пише

)) 1мм катран а аз на ден пуша 10-15 цигари, то за един ден ще се събере почти сантиметър гадна черна утайка! Доста отвратително, ако си представя че 2 кутии с по 20 цигари пуша за 3 дни!
Ако това не ме накара да спра/намаля пушенето, то поне ме е накарало да се замисля ДОСТА сериозно. Странно, че нито агитациите "анти-смоУк", нито липсата на спорт не ме беше навело на такива фаталистични мисли по тоя вупрос...
ПП: тъкмо си допуших цигара ....
